خانه / ترفندها و اموزش های کلش اف کلنز / ۱۲ نکته ضروری درباره غارت کردن در کلش اف کلنز

۱۲ نکته ضروری درباره غارت کردن در کلش اف کلنز

به نام خدا – با پستی دیگر در سایت اختصاصی کلش اف کلنز در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید

به طور کلی دو هدف از حمله می‌توان داشت: ۱- کسب منابع (غارت) ۲- کسب جام (یا در موردجنگ‌های قبیله‌ای، کسب ستاره‌های بیشتر)

در اینجا به غارت پرداخته میشود و در پست بعدی به کسب جام پرداخته خواهد شد.

غارت

غارت نمی کنید؟ اشتباه می‌کنید! به نظرم این جمله بهترین روش برای شروع این بخش بود، چرا که بسیاری از بازیکن‌ها اهمیت غارت را فراموش می‌کنند، و برای کسب منابع در بازی، به معادن طلا و اکسیر بسنده می‌کنند. این نوع از کسب منابع، مطمئنا، حتما، مسلما، و صد در صد بهترین روش برای پر کردن مخازن شماست. گرچه اگر قصد دارید از طریق غارت درامد زایی کنید، می‌بایست وقت بیشتری را آنلاین بگذرانید، اما مطمئنا (لا اقل در بازی) جواب می‌گیرید!
به یاد داشته باشید که در غارت، هدف ما کسانی هستند که سعی دارند با استفاده از معادن، منابع کسب کنند.

Clash-of-Clans-Screenshot_2014-09-26-04-01-15 (1)

Clash-of-Clans-Screenshot_2014-09-26-04-01-15 (2)

(در نظر داشته باشید که این دو عکس بالا، به هیچ عنوان بهترین نمونه‌های موجود نمی‌باشند، گاهی اگر شانس با شما یار باشد، حتی می‌توانید چهارصد هزار از هر کدام از منابع هم فقط به همین شیوه به دست آورید)

درباره‌ی نحوه‌ی صحیح غارت کردن، نکاتی هست که توجه به آن‌ها ضروری است. در این‌جا به چند مورد اشاره می‌کنیم:

۱- خرج نیروهای مورد استفاده برای غارت را پایین نگه دارید. (استفاده از نیرو‌های گران قیمت به صرفه نیست)

۲- استفاده از گابلین‌ها (تعداد، و نسبتشان با دیگرنیروها بسته به شماست)، الزامی است.

۳- همیشه ۴-۶ عدد وال-بریکر همراه داشته باشید.

۴- اسپل هیلینگ: با وجود این‌که استفاده از اسپل‌ها، با توجه به خرج بالای آن‌ها، با اصل اول تداخل دارد، اما در شرایط استثنایی (فرض بگیرید که منابع مورد نظر برای غارت، توسط ساختمان‌های دفاعی مانند ویزارد تاور و مورتار محافظت شود)، می‌تواند باعث بقای بیشتر نیروهای شما شود. توجه داشته باشید تنها در صورتی از آن‌ها استفاده کنید که منابع موجود برای غارت، ارزش استفاده از اسپل‌ها را داشته باشند.

۵- صفحه‌ی تلفن همرا یا تبلت شما قابلیت مولتی تاچ دارد. از این قابلیت نهایت استفاده را ببرید. با استفاده از چند انگشت، هنگام گذاشتن نیروها در میدان نبرد، ساختمان‌های دفاعی را گیج کنید.

۶- هم از نیروهای نزدیک-زن و هم از دور-زن‌ها استفاده کنید. (با توجه به اصل اول، انتخاب‌های ما محدود به بربرها، آرچرها و گابلین‌ها هستند.

۷- بسته به سطح خود، برای اهداف مورد حمله محدودیت تعیین کنید. برای مثال تصمیم بگیرید که در سطح حاضر، به بازیکنانی که کمتر از ۱۵۰ هزار منبع (از هر کدام) دارند، حمله نمی‌کنید.

۸- برای مخازن نقشه نکشید. مخازن معمولا در جا‌های امن قرار داده می‌شوند. به دنبال طعمه‌های آسان باشید. بازیکن‌هایی را انتخاب کنید که به دلیل خالی نکردن معادنشان، مقادیر زیادی از منابع در اختیار دارند.

۹- فرق معادن و مخازن پر و خالی را بشناسید. برای مثال معادن اکسیر، در صورتی که مدت زیادی خالی نشده باشند، اکسیر درونشان به رنگ بنفش پررنگ در خواهد آمد و یا معادن طلا، چیزی مانند صندوق دارند که در صورت پر بودن، به معنی آن است که مدت زیادی ست که خالی نشده‌اند. این گونه معادن هدف اصلی ما برای غارت کردن هستند. در غارت هدف ما نفوذ به دهکده و یا حتی شکست دادن حریف نیست. هدف اصلی معادنی است که عمدتا بیرون از دیوارها قرار داده می‌شوند.

Clash-of-Clans-Screenshot_2014-09-26-04-01-15 (4)

۱۰- با این‌که در مورد بالا اشاره شد که هدف، بردن نبرد نیست. اما گاهی خواهید دید که بازیکن، خانه‌ی اصلی خود را بیرون از دیوار ها و بدون محافظت قرار داده. در این مواقع قبل از این که نیرو‌های خود را خالی کنید، ۳-۴ نیرو برای خانه‌ی اصلی کنار بگذارید. همچنین اگر مشاهده نمودید که پس از غارت منابع، آسیبی که وارد کرد‌ه‌اید نزدیک ۵۰ درصد است و همچنان نیرو در اختیار دارید، چند ساختمان دیگر را هم تخریب کنید تا با یک ستاره، نبرد را پایان دهید.

۱۱- از استفاده از قهرمان‌ها نترسید. باربرین کینگ و آرچر کویین را فراموش نکنید. از آن ها برای منحرف کردن ساختمان‌های دفاعی از نیروهایتان استفاده کنید.

۱۲- اگر قصدتان این است که چند بار پشت سر هم حمله کنید، این نکته را فراموش نکنید که اگر سربازخانه‌ی شما، با وجود پر بودن کمپ نیروها، همچنان در حال تعلیم نیرو باشد، هنگامی که از نیروهای خود در نبرد استفاده می‌کنید، سربازخانه همچنان فعالیت خواهد داشت.
بنابراین می توانید حتی پس از استفاده از نیروهای خود، حدود ۵۰ یا ۶۰ نیروی آماده، بلافاصله پس از اتمام نبرد داشته باشید.

 

منبع : برداشت آزاد از فارنت

درباره ی امید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: clashocir@