خانه / ترفندها و اموزش های کلش اف کلنز / ۹ نکته در مورد حمله با هدف کسب جام در کلش اف کلنز

۹ نکته در مورد حمله با هدف کسب جام در کلش اف کلنز

به نام خدا – با پستی دیگر در سایت اختصاصی کلش اف کلنز در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید

به طور کلی دو هدف از حمله می‌توان داشت: ۱- کسب منابع (غارت) ۲- کسب جام (یا در موردجنگ‌های قبیله‌ای، کسب ستاره‌های بیشتر)

در پست قبلی به غارت پرداخته شد و در اینجا به کسب جام تمرکز میشود.

کسب جام

تفاوت این گونه حملات به حملات در جنگ‌های قبیله‌ای این است که برای کسب جام می‌توان خسیس بود و با نیروهای عادی حمله کرد، اما در این سری جنگ‌ها باید همه جوره از مخازن خود مایه بگذارید تا بهترین نتیجه را داشته باشید. به خاطر داشته باشید که جنگ‌های قبیله‌ای فقط شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند. اگر ببازید، مقدار جایزه‌ای که به شما تعلق می‌گیرد به شدت کمتر است.

در این دسته از حملات،‌ می‌بایست با مفاهیم نسبتا جدیدی آشنا باشیم. برای مثال به موارد زیر دقت کنید:

Meat Shield

یا همان سپر بلای خودمان، در اکثر بازی‌های مشابه وجود دارد و این‌جا هم استثنا نیست. نقش اصلی این نیروها، نه تخریب، بلکه دادن فضا به نیرو‌های نامقاوم‌تر، برای نابود کردن اهداف است. (البته این مسئله به هیچ عنوان به این معنی نیست که خود این نیروها قابلیت تخریب ندارند) میت-شیلدهای شما، از ابتدای بازی، به ترتیب به این شیوه خواهند بود:
بربر ها – غول‌ها – پکا – گالم

1-Snapshot_2014-09-26_0558512-100px-Giant_lvl13-150px-Pekka_lvl14-Golem1_100

میت-شیلدها به همراه حمایت توسط هیلرها، یا اسپل هیلینگ، بهترین دوام را خواهند داشت.

نکته: سعی کنید این دسته از نیروها را یک سطح بالاتر از نیروهای به اصطلاح “اتکر” داشته باشید. (برای مثال، اگر ویزارد و غول‌های شما هر دو سطح چهار هستند، سعی کنید بین این دو، ابتدا غول‌های خود را به سطح ۵ ارتقاء دهید).

Air Units

نیروهایی که قابلیت پرواز دارند، در برابر کنون (توپ‌ها) و مورتارها مصون هستند، اما در برابر ضد هوایی‌ها به شدت آسیب پذیرند. اگر می‌بینید که نمی‌توان ضد هوایی‌ها را به راحتی از بین برد، زیاد روی آن‌ها سرمایه گذاری نکنید. گرچه اخیرا نیروی جدیدی به سربازخانه‌ی اکسیر سیاه اضافه شده است که می‌توان به آن گالمِ پرنده گفت. (مسلما منظور این است که حکم سپر بلای پرنده را دارد، ولی برای اطمینان از این که متن مبهم نشده، در پرانتز تاکید کردم).

نکاتی که در این حملات باید به آن‌ها توجه داشت عبارت‌اند از:

۱- قلعه‌ی دشمن را چک کنید! ابتدا سعی کنید با یک سرباز ساده، ببینید که قلعه‌ی بازیکن خالی است یا خیر. در صورتی که نیرویی در قلعه وجود داشت، ابتدا سعی کنید همه‌ی آن‌ها را بیرون کشیده و به گوشه‌ای ببرید و نابود کنید. در بعضی شرایط هم که اسپل رعد و برق را در اختیار دارید، می‌توانید نیروهایی مثل ویزارد و آرچر را به کمک آن نابود کنید.

۲- هیچ وقت تعداد زیادی از نیروهایی مانند ارچر و یا بربر را یک جا خالی نکنید. سعی کنید آن‌ها را یکی یکی در فواصل معین قرار دهید تا بمب‌ها و دیگر موارد شناسایی شوند و باعث از بین رفتن یکجای نیروهای شما نشوند.

۳- هنگام استفاده از غول‌ها، سعی کنید یکی از آن‌ها را جلوتر از بقیه بفرستید تا در صورتی که تله‌ای در راه باشد، بیش از یک غول از دست ندهید.

۴- وال-بریکرها را پس از رها کردن میت-شیلد رها کنید.

۵- در برخی دهکده‌ها، مناطق مشکوکی به چشم می‌خورد که بایستی با آن‌ها با احتیاط برخورد کرد. اگر می‌بینید دیواری باز است، جایی درون دیوارها خالی‌ است و می‌توانید نیرو‌های خود را آنجا آزاد کنید یا از این قبیل موارد. نمی‌توان با اطمینان راجع به این موارد نظری داد، اما گاها می‌توانید با یک نیروی کم ارزش، این مناطق را چک کنید. توجه داشته باشید که نمی‌توان به این روش اطمینان داشت.

۶- استفاده از مواردی که جای شما را تنگ نمی‌کند و بسیار هم موثر هستند. مانند نیروهای قلعه، قهرمان‌ها، اسپل‌ها.

۷- این مورد زیاد به استراتژی نبرد ارتباطی ندارد، اما بسیار مهم است. سعی کنید در اولین فرصت قهرمان‌های خود را بسازید و همچنین آن‌ها را به سطح ۵ ارتقاع دهید تا قابلیت‌هایشان افزایش یابد.

۸- شما در مدت زمانی که در اختیار دارید، باید سریعا تصمیم بگیرید که از کدام نقطه قصد حمله دارید. مواردی مانند سطح دیوارها، اهمیت ساختمان‌های دفاعیِ نزدیک، محل خانه‌ی اصلی، محل قلعه را در نظر بگیرید و بهترین نقطه را انتخاب کنید.

۹- زمانی که نقطه‌ی مناسب را برای حمله انتخاب کردید، احتمالا متوجه می‌شوید که یک سری ساختمان در بیرون از دیوارها قرار دارند، قبل از نفوذ به دیوارها، سعی کنید این ساختمان‌ها را نابود کنید (فقط چند ساختمان نزدیک محل مورد نظر برای ورود)، چرا که در صورت عدم انجام این کار، نیرو‌هایی که هدف مورد علاقه ندارند، از مسیر دلخواه شما منحرف شده و ساختمان‌های بیرون دیوار را یکی یکی تخریب می‌کنند و عملا دور دهکده می‌چرخند.


منبع : برداشت ازاد از فارنت

درباره ی امید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: clashocir@