خانه / ترفندها و اموزش های کلش اف کلنز / اصول چینش در کلش اف کلنز

اصول چینش در کلش اف کلنز

به نام خدا – با پستی دیگر در سایت اختصاصی کلش اف کلنز در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید

چینش

هیچوقت از گشتن در سایت‌هایی که به شما نقشه‌های مختلف ارائه می‌دهند دوری نکنید. گرچه در سطوح پایین، دست شما برای خلاقیت باز نیست، اما باز هم این سایت‌ها می‌توانند مفید واقع شوند.

برای انتخاب یا ساخت یک چینش خوب همیشه چند نکته را باید در نظر داشته باشید:

الف- دور هر ساختمان دیوار نکشید

به عبارت دیگر در یک سلول از دیوارها، سعی کنید همیشه بیش از یک ساختمان باشد. شاید به نظر بیاید که در صورت استفاده از این شیوه، دهکده‌ی شما غیرقابل نفوذتر است، اما با این کار به شدت در مقابل حملاتی که با ” هوگ “ها صورت می‌گیرند آسیب پذیر خواهید بود و همچنین جایی برای قرار دادن تله‌هایتان درون دیوارها نخواهید داشت.

بدیهی است که همچنین نباید یک لایه دیوار کشید و همه‌ی ساختمان‌ها را بدون سلول‌های مختلف در آن جای داد. (گرچه در اوایل بازی، غیر قابل اجتناب است).

ب- به اهمیت ساختمان‌های دفاعی توجه کنید

مورتار: هیچگاه “مورتار”ها را در دسترس قرار ندهید. مورتارها بهترین ابزار شما برای مقابله با حجم بالای ارچرها و بربرها هستند. آن‌ها را طوری قرار دهید که محدوده‌ی آن‌ها، بیشترین فضای ممکن را پوشش دهد. اگر یک مورتار دارید، آن را در قلب دهکده نگه دارید، اگر دو عدد دارید، آن‌ها را موازی در دو طرف قرار دهید و نهایتا اگر ۳ عدد از آن‌ها را در اختیار دارید، سعی کنید از آنها مثلثی-شکل استفاده کنید تا بهترین پوشش را داشته باشند.

ویزارد تاور: ویزارد تاورها را دست کم نگیرید! آن‌ها عملکری مشابه به مورتارها دارند، فقط این‌که محدوده‌ی کوچتری را پوشش می‌دهند. این مورد آن‌ها را برای محافظت از منابع مناسب‌تر می‌کند. به کمک آن‌ها می‌توانید از شر گابلین‌ها یا آرچرهایی که به منابع شما چشم بد دارند، راحت شوید.

ایر دیفنس (ضد هوایی): بسیاری از تازه واردها، این ساختمان دفاعی را به این دلیل که بر روی نیروهای زمینی کاربردی ندارد، نادیده می‌گیرند و گاها حتا آن‌ها را نمی‌سازند، که زمانی که توسط ترکیب غول‌ها و هیلرها مورد حمله قرار گرفتند، به سرعت از کرده‌ی خود پشیمان می‌شوند! ضد هوایی‌ها را به منظور پوشش دادن بیشترین فضای ممکن، مانند مورتارها بچینید. توجه داشته باشید که در برهه‌ای از بازی حملات با هیلرها و غول‌ها به شدت رایج است. در این مرحله سعی کنید حتما ضد هوایی‌های خود را در جای امن و دور از دسترس قرار دهید.

هیدن-تسلا: تنها مزیت تسلا نسبت به آرچر تاور – غیر از آسیب دوبرابر به پکا – مخفی بودن آن است. پس توجه داشته باشید که از مخفی بودن آن بهره‌ی کافی را ببرید. سعی کنید طوری دیوار بچینید که جای تسلاها مشخص نباشند.

ایکس-بو: به دلیل این‌که این ساخمان دو حالت عملکرد دارد (حالتی که فقط نیرو‌های زمینی را نشانه می‌گیرد و محدوده‌ی بزرگتری دارد، و حالتی که نیروهای هوایی را هم مورد حمله قرار می‌دهد و محدوده‌ی کوچکتری دارد)، جای مشخصی نمی‌توان برای آن تعریف کرد. اما معمولا به دلیل محدوده‌ی زیاد، در داخلی‌ترین لایه‌ها گذاشته می‌شود.

اینفرنو تاور: مانند ایکس-بو دو حالت دارد. یک حالت چند هدف را مورد حمله قرار می‌دهد و یک حالت دیگر که تمامی نیروی آن روی یک هدف متمرکز می‌شود. اگر فرض کنیم که دهکده‌ی شما در آن مرحله ۵ لایه داشته باشد، لایه‌ی سوم می‌تواند برای این ساختمان ایده‌آل باشد.

کنون‌ها و ارچر تاورها همیشه در صفوف و لایه‌های اول دفاعی قرار می‌گیرند و توضیح خاصی ندارند.

ج- منابع خود را برای محافظت هر چه بیشتر پیش ویزارد تاورها نگهداری کنید. از کنار هم و در یک سلول قرار دادن آن‌ها پرهیز کنید.

د- فضا برای تله‌ها را فراموش نکنید

بمب عادی و بمب‌های بزرگ: آن‌ها را جایی قرار دهید که احتمال می‌دهید آرچرها یا بربرها و گابلین‌ها آنجا تجمع می‌کنند.

تخته پرش: در هنگاه استفاده از این تله‌ها باید توجه داشته باشید که بهترین تاثیر آن‌ها، هنگامی است که نیروهای مهم‌تر را از صحنه خارج می‌کنند. پس آن‌ها را هوشمندانه در کنار ساختمان‌های دفاعی بچینید تا از شر هوگ‌ها و غول‌ها راحت شوید.

بمب‌های هوایی: ۲ نوع از این بمب‌ها به شما داده می‌شود. بمب‌های قرمز آسیب کمتری وارد می‌کنند. اما محل کاربرد آن‌ها تقریبا یکسان است. توجه داشته باشید که این بمب‌ها برای نیروهای هوایی کاربرد دارند. و دشمن شما برای استفاده از نیروهای هوایی، ابتدا سعی می‌کند که از دست ضد هوایی شما خلاص شود. نتیجتا شما می‌بایست این بمب‌ها را در ۲ محل استفاده کنید:
در نزدیکی ضد هوایی، زیرا که دشمن سعی می‌کند ابتدا ضد هوایی را نابود کند، و احتمالا از همانجا، هیلر، یا دیگر نیروهای هوایی را برای حمایت از نیروهای زمینی وارد کند.
در محلی که از محدوده ی پوشش ضد هوایی خارج است و برای حمله‌ی هوایی امن به نظر می‌رسد.

منبع : برداشت ازاد از فارنت

درباره ی امید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: clashocir@